Herhangi Bir Ücret Ödemeden

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Okey Oynamak İstermisiniz.

Okey Salonuna Bağlan


Haber Detay

İstanbul Sanal Okey

image

İstanbul Sanal Okey

İstanbul Sanal Okey

Online okey oynayabilmeniz için sitemizi en iyi alt yapı sistemleri ile kurduk. Amacımız tüm okey oyunlarınızı kesintisiz ve seri bir şekilde oynaya bilmenizdir. Sitemiz hem masaüstü web hem de mobil uyumlu olarak çalışmaktadır. İsteyen kullanıcılar mobil cihazlarından sitemize erişim yaparak okeylerini oynamaya başlayabilirler. Sitemize üye olarak kendinize bir oyun odası belirleyebilir ve oyun odasında arkadaş grubu oluşturarak sürekli okey oynayabilirsiniz. İstanbul okey odası İstanbul’da olan ve okeymekan.com sevenlerin buluştuğu ve birlikte okey oynadıkları yerdir. Sitemizde sizler için birçok şehir adıyla odalar oluşturarak aynı anda daha fazla kişinin okey oynamasını sağlıyoruz.

Okey bir masa oyudur ve dört kişi ile oynanmaktadır. Her elin başlangıcında her oyuncuya 14 taş, oyuna ilk başlayacak olan oyuncuya 15 taş verilir. Her oyuncu aldığı taşları önünde duran ıstakaya dizer. Masa üzerinde kalan taşlar kapalı durur ve oyun içerisinde o taşlardan sıra ile çekilerek oynanır. Taş dağıtılmadan önce zar atarak bir taş açılır. Açılan taşın bir sayı fazlası okeydir. Okey tüm taşlar yerine kullanılabilen joker bir taştır ve oyun bitiminde son taş olarak okey atılırsa eli kazanan oyuncu rakiplerini 4 sayı birden düşürür. Sitemizde okey oynadığınızda elinizdeki 14 taşı ilk olarak siz sıralanmış sanız o elin kazananı siz olursunuz. Oyunu bitirebilmek için elinizdeki 15. Taşı yere açılan ve okeyi belirleyen taşın üzerine koyarak oyunu bitirebilirsiniz. Taşların sıralanışını seri şekilde ya da aynı renk olarak yapmalısınız. Taş sıralama işlemlerinde okey taşının sayısı yerine taşlar arasında bulunan sahte okey olarak adlandırılan taş kullanılır ve sayı sıralaması tamamlanır.

Taşlar dağıtıldıktan sonra elinde 15 taş bulunan oyuncu işine yaramayan taşlardan birisini yanında bulunan oyuncuya atarak oyunu başlatır. Okey oyununun kuralı, aynı renk taşları sıralı olarak en az 3 taş yan yana gelecek şekilde dizmek tir. Ya da aynı sayılı taşların farklı renklerini bir araya getirerek dizmek tir. Dizilen her grupta en az 3 taş olmak zorundadır. Oyun sırası gelen oyuncu yerden bir taş çeker ve elindeki taşları belirli kurala göre sıralamaya çalışır. Elinde işine yaramayan taşı yanındakine atarak oyunu devam ettirir. Oyun başlangıcında taş dağıtıldıktan sonra oyuncu elindeki taşlar arasında aynı renk ve aynı sayılardan çift taşlar varsa oyuncu çifte gidebilir. Çifte gidilen elde oyuncu aynı renk ve numaraları 7 çift yapana kadar oyunu çevirmeye çalışır. Diğer oyuncular eli bitirmeden 7 çifti tamamladığında elindeki fazla taşı ortaya atarak eli çiftten bitirir. Çift giderken çifte gittiğini belirtir ve tüm oyuncuların atmış oldukları taşların hepsini görebileceği şekilde açılmasını sağlar. Sitemizde okey oynarken çifte gitmek istediğinde çifte git butonuna basar ve tüm atılan taşların açılmasını sağlar. Oyun bitiminde de bitti seçeneği ile oyunu bitirir. Çiftten eli bitiren oyundu diğer oyuncuların puanlarından 4 puan sildirir. Okey oyunları oyun türüne göre, 6, 12 ya da 20 puandan başlanarak düşülmeye başlanır.

Okey sitemizde oynadığınız okey oyununun oynanan elini bitire bilmeniz için 14 taşı düzenli olarak sıralamanız ve ilk sıralayan siz olmalısınız. Taşların sıralaması tamamlandığında 15. Fazla taşı yerde açık olan ve gösterge olarak kabul edilen taşın üzerine koyarak oyunun bittiğini gösterebilirsiniz. Taşları sıralamak için oluşturduğunuz perlerin her biri en az 3 taştan oluşmaktadır. Taş sıralanışını bilmeli ve bittiğiniz de gösterebilmek için sıralamayı yapmış olmalısınız.

OkeyMekan.Com Oyuncuların Kullanımına sunduğu okey oyunları sayesinde Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok bölgesinden insanı aynı platformda buluşturmaktadır. Özellikle Klasik Okey olarak adlandırılan eğlenceli okey türünü oynayan insanların her yaştan ve cinsiyetten olması, Okey Mekan üzerinde oldukça çeşitli bir sosyal yapı oluşmasını sağlamaktadır. OkeyMekan da gizlilik politikası, rehberleri ve iletişim imkanları ile bu sosyal yapıyı korumakla mükelleftir.

Beyaz

İlk Yorum Yazan Sen Ol - Yorumlar

  1. Cevap Bırakın

    E-Posta Hesabınız Yayınlanmayacak. Gerekli Alanları Doldurunuz.*

Kullanıcı Desteği Bizimle İletişime Geçin!

Okey Oyna Popülerliğini Hiç Kaybetmeden Siz Değerli Kullanıcılara Hizmet Vermektedir.

Okey Salonu Bağlan
image
image
image
image