Herhangi Bir Ücret Ödemeden

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Okey Oynamak İstermisiniz.

Okey Salonuna Bağlan


Haber Detay

İsteka da Kaç okey Taşı Var

image

İsteka da Kaç okey Taşı Var

İsteka da Kaç okey Taşı Var Okey oyununda ıstakada kaç taş taş olur ve nasıl oynanır nasıl yapılır,okey mekan oyununda en çok merak konusundan biride oyuna başlarken ıstakada kaç taş olması gerekiyor. Birçok oyuncular okey mekan oyunu oynamak dan çok zevk alıyor oyunun akışı ve stratejileri keyif veriyor ama birçok oyuncu ıstakada kaç taş var sorusunun yanıtını bilmiyor. Bilginin aksine okey oyunu yüksek matematik ve istatistik oyunudur. Taşların hangisinin gelme olasılığını ve bir sonraki el gibi birçok durumu incelemelidir.

Oyun oynarken bu olasılıkları değerlendirirken ıstakada ki taş sayısını ve toplam taş sayısını bilmeniz gerekmektedir.Okey mekan oyununda oyun başladığında genellikle oyunculara 14 taş verilir. Oyun başlayan oyuncuya bir fazla taş verilir ve geri kalan 3 oyuncuya 14 adet taş dağıtılır. Oyunu başlatacak oyuncunun ıstakasında 15 adet taş bulunur birisini atar ve oyunun döngüsü başlamış olur.

Oyun Devam Ederken Taş Sayısı Kaç Olur

Okey mekan oyunun uğurlu sayısı 14’dür. Okey oyuncularının sıra kendileri gelmediği süre içerisinde ıstakasında ki taş 14 adettir. Istaka da bulunan taşlar renkleri farklı olabilir veya ıstakada bulunan taşlar birbirinden farklı rakamlar veya sayılarda da olabilir. Oyuncular taş atmadan önce oyunun döngüsünde sırası gelen oyuncu rakip oyuncunun attığı taşı alabilir isterse masadan arkası çevirili olan taşlardan birisini alabilir.

Oyuncu rakip oyuncunun attığı taşı veya ortada olan arkası dönük taşlardan birini aldıktan sonra ıstakasına koyar ve ıstakasında toplam taş sayısı 15 adet olur. Istakasında bulunan taşlardan bulunan taşlardan birini saat yönünde ki rakip oyuncuya atarak ıstakasında ki taş sayısını 14 de düşürür. Oyucuların bu şekilde ıstakasında ki taş sayısı 14+1 ve 15-1 şeklinde oyunun döngüsünü sağlar.

Oyun sonunda ıstakada kaç taş olur

Okey mekan oyunu içerisindeki tüm oyun hamleleri olduğu gibi oyunun bitiminde de oyuncuların elindeki taş sayısı 14 adettir. Oyun sonunda olan oyuncu kendisine taş verilen oyuncu, doğru ve oyun kurallarına uygun olarak bitirdiğini ve oyun içerisinde topladığı taşların sonunda almış olduğu son taşı ıstakasına koyar sonrasında fazla olan taşı veya okeyi oyun masasına koyarak oyunu bitirir. Son taşı masaya koyan oyuncunun elinde 14 taş kalması sonucunda oyun sona erer.

OkeyMekan.Com Oyuncuların Kullanımına sunduğu okey oyunları sayesinde Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok bölgesinden insanı aynı platformda buluşturmaktadır. Özellikle Klasik Okey olarak adlandırılan eğlenceli okey türünü oynayan insanların her yaştan ve cinsiyetten olması, Okey Mekan üzerinde oldukça çeşitli bir sosyal yapı oluşmasını sağlamaktadır. OkeyMekan da gizlilik politikası, rehberleri ve iletişim imkanları ile bu sosyal yapıyı korumakla mükelleftir.

Beyaz

İlk Yorum Yazan Sen Ol - Yorumlar

  1. Cevap Bırakın

    E-Posta Hesabınız Yayınlanmayacak. Gerekli Alanları Doldurunuz.*

Kullanıcı Desteği Bizimle İletişime Geçin!

Okey Oyna Popülerliğini Hiç Kaybetmeden Siz Değerli Kullanıcılara Hizmet Vermektedir.

Okey Salonu Bağlan
image
image
image
image