Herhangi Bir Ücret Ödemeden

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Okey Oynamak İstermisiniz.

Okey Salonuna Bağlan


Haber Detay

Katlamalı Okey Nasıl Oynanır?

image

Katlamalı Okey Nasıl Oynanır?

Katlamalı Okey Oyna, oyununda toplam 106 taş vardır ve oyun başlangıcında her oyuncuya 14 taş verilmektedir. Okey taşları 1 ile 13 rakamları arasındaki tüm rakamlar kullanılarak dört farklı renkte oluşturulmaktadır. Bu renkler genellikle kırmızı, siyah, sarı, mavi olmaktadır. Her taştan iki adet yapılmıştır. Rakamlar haricinde de iki adet üzerinde rakam bulunmayan sahte okey taşı bulunmaktadır. Sitemizde okey oynayacağınız zaman oyuna başla tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Taşlar sistem tarafından dağıtılacaktır. Sizler sadece taşları sıralayacak ve taş çekerek, taş atarak oyuna devam edeceksiniz.

Sitemizde online olarak bilgisayar ile okey oyna yaptığınızda, Klasik Okey oyununu seçmiş olacaksınız. Oyun masasına 5’erli olarak dizilin taşlar arasından gösterge taşı belirlenir ve belirlenen taşın bir fazla sayısı okey olarak belirlenir. Okey joker taştır ve size geldiğinde istediğiniz taş yerine kullanabilirsiniz. Oyuncular elindeki taşları en az üç perden oluşan seriler oluşturarak rakiplerinden önce sıralamayı yapmak zorundadır. Sıralamayı önce yapan ve elindeki fazla taşı ortadaki gösterge taşı üzerine koyan oyuncu sitemizde oyunu kazanmış olur.

Katlamalı Okey günümüzde hemen hemen herkesin severek oynadığı bir oyun türüdür. Hem arkadaş toplantılarında ile de sanal alemde rahatlıkla oynayabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ancak her oyunda olduğu gibi okeyde de bazı bilmeniz gereken kurallar vardır. Bunların başında yer alan okeyde kaç taş olur kaç kişi ile oynanır gibi temel sorular gelir. Okey toplamda 106 taş ve dört ıstaka ile oynanan bir oyundur. Sanal alemde okey oynanan sitelerde guruplar hazır olur ve siz masanızı seçerek oyuna dahil olursunuz. Böylece oyuncusu tamamlanan masa oyuna başlar. Genellikle dört kişilik masalar olur. Ve oyunu başlatacak kişinin eline 15 taş, diğer oyunculara ise 14 taş verilir.

OkeyMekan.Com Oyuncuların Kullanımına sunduğu okey oyunları sayesinde Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok bölgesinden insanı aynı platformda buluşturmaktadır. Özellikle Klasik Okey olarak adlandırılan eğlenceli okey türünü oynayan insanların her yaştan ve cinsiyetten olması, Okey Mekan üzerinde oldukça çeşitli bir sosyal yapı oluşmasını sağlamaktadır. OkeyMekan da gizlilik politikası, rehberleri ve iletişim imkanları ile bu sosyal yapıyı korumakla mükelleftir.

Beyaz

İlk Yorum Yazan Sen Ol - Yorumlar

  1. Cevap Bırakın

    E-Posta Hesabınız Yayınlanmayacak. Gerekli Alanları Doldurunuz.*

Kullanıcı Desteği Bizimle İletişime Geçin!

Okey Oyna Popülerliğini Hiç Kaybetmeden Siz Değerli Kullanıcılara Hizmet Vermektedir.

Okey Salonu Bağlan
image
image
image
image