Herhangi Bir Ücret Ödemeden

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Okey Oynamak İstermisiniz.

Okey Salonuna Bağlan


Haber Detay

Masadan Atılma Sebepleri

image

Masadan Atılma Sebepleri

Masadan Atılma Sebepleri

Okey oyununda sanal ortamda oyun oynayabilmek için masa açılır. Masa açma işlemi üye tarafından yapılır bu masaya davet ya da rastgele giriş usulü ile dört kişi katılıyor. Bu masa açma işlemi sosyal medya adresleri üzerine olabileceği gibi web adresleri ile de yapılabilir. Bireyin kendi tercihine göre sosyal medyada web adresi üzerinde masa açma işlemi yapılabilir. Bu noktada her adresin kendine has özel kuralları olduğunu belirtebiliriz. Ancak temel kriterler ortaktır. Bu ortak noktalara baktığımızda öne çıkan maddelerden şu şekilde bahsedebiliriz.

Oyuncular isterlerse sohbet kısmından sohbete katılabilirler. Okey Sohbet istemeye küfür, hakaret, aşağılayıcı söz gibi durumları için sistem olarak otomatik özelliği vardır. Ancak kısaltma ve farklı ifadelerle oyuncular birbirlerine hakarette bulunabilirler. Bu durumda şikayette bulunarak oyuncu masa sahibi tarafından atılabilir ya da sohbeti engellenebilir. Oyuncuların ve marka sahibinin isteğine göre atılabilen kişiye oyunun devam etmesi açısından da engelleme yapılarak sohbetten çıkartılabilir. Okeyde masadan atılma birtakım yaptırımları da beraberinde getiriyor. Giriş yaptığınız bir adres sizin üyeliğinizi askıya alabilir belirli bir süre size giriş imkanı sağlamaz.

Okey oynarken sadece küfür ve hakaret değil hileli olarak değiştirmekte masadan atılma nedeni nedir. Oyun sırasında bilerek ve isteyerek okeyi atma, yan taraftaki oyuncunun isteği üzerine taş servis etme ya da elindeki taşları açığa çıkartarak elinde hangi taşların bulunduğunu söylemekte masadan atılmak için yeterli nedenleridir.Okeyde masadan atılma esas olarak sanal dünya için geçerli bir terimdir. Gerçek hayatta da yukarıda geçen aynı nedenlerle masadan atılma işlemi benzeri yaptırım uygulanabilir. Bu durum kabahatin boyutuna göre değişiklik gösterirken yalnızca yancı ile yer değişerek bu durum geçiştirileceği gibi bir daha sizi masaya çağırmamak gibi ağır yaptırımlarla da karşılaşabilirsiniz.

OkeyMekan.Com Oyuncuların Kullanımına sunduğu okey oyunları sayesinde Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok bölgesinden insanı aynı platformda buluşturmaktadır. Özellikle Klasik Okey olarak adlandırılan eğlenceli okey türünü oynayan insanların her yaştan ve cinsiyetten olması, Okey Mekan üzerinde oldukça çeşitli bir sosyal yapı oluşmasını sağlamaktadır. OkeyMekan da gizlilik politikası, rehberleri ve iletişim imkanları ile bu sosyal yapıyı korumakla mükelleftir.

Beyaz

İlk Yorum Yazan Sen Ol - Yorumlar

  1. Cevap Bırakın

    E-Posta Hesabınız Yayınlanmayacak. Gerekli Alanları Doldurunuz.*

Kullanıcı Desteği Bizimle İletişime Geçin!

Okey Oyna Popülerliğini Hiç Kaybetmeden Siz Değerli Kullanıcılara Hizmet Vermektedir.

Okey Salonu Bağlan
image
image
image
image