Herhangi Bir Ücret Ödemeden

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Okey Oynamak İstermisiniz.

Okey Salonuna Bağlan


Haber Detay

Mobil Okey Oyunu

image

Mobil Okey Oyunu

Mobil Okey, Son dönemlerde, sosyal medya üzerinden oynanan oyunların oldukça ilgi görmesi üzerine, birçok sitenin, yıllardır popülerliliğini koruyan okey oyununu da internet üzerinden oynatma eğilimi artmıştır. Ancak okey severlerin, oyunu cihazlarında internetsiz de oynayabilme istekleri, yeni dönemde, bu siteleri kullanıcılara tek seferde indirdikleri uygulamalar üzerinden de, herhangi bir internet kaybı yaşamadan oyun oynama imkânı sunmaya itmiş ve okey oyunu daha geniş kitlelerce oynanmaya başlamıştır

Cepten Okey Oyna, amaç ilk olarak klasik okey deki gibi öncelikle taşları renkli olarak sıralı bir şekilde seri yapmak, ya da farklı renklerdeki aynı sayı olan taşlardan seri yapmaktır. Klasik okeye ek olarak oyuncuların ellerini açabilmesi için, ellerinde oluşturdukları serilerin sayısal toplamı en az yüz olmalıdır. Yüz bir sayısını bulan oyuncular ellerini açar ve oyunda avantaj sağlar. Ayrıca eğer oyuncuların ellerindeki seri taşların toplamı 101 sayısını bulmuyor ise, alternatif olarak aynı renk ve sayıya sahip taşlardan en az beş tanesi ile çift açma imkanına da sahip oluyorlar.

Mobil Okey Oyunu oynayanlar oyunun farklı türlerde oynanma imkanı ile isterlerse katlamalı yüz bir veya cezalı yüz bir de oynayabiliyor. Katlamalı yüz bir okey de oyunculardan birisi elini açtığında sonraki açacak olan oyuncunun elindeki serilerin toplamı bir önceki açan oyuncunun açtığı sayıların toplamından minimum bir sayı fazla olması gerekiyor. Ya da çift açılmış ise, yine çift açmak isteyen diğer oyuncu ilk çift açan oyuncunun açtığı çiftten bir fazlası ile açabiliyor. Cezalı yüz bir okeyde ise, joker olarak kullanılan okey taşı, başka bir oyuncu tarafından taş işlenerek alınırsa, joker taşını açan oyuncu ceza puanı alıyor. Tüm Okey Oyunları, bir oyuncu elini açtı ise diğer oyuncular taş atarken, atacakları taşın açılmış olan serinin devamı olmamasına dikkat ediyorlar. Eğer atacakları taş serinin devamı ise, işlek taş atılmış oluyor ve taşı atan oyuncu ceza puanı alıyor. Oyunu kazanmak adına dezavantajlı duruma düşüyor. Sizler için hazırlanan oyunlar arasında düz okey oyna oyunlarını da oynamanız mümkündür sitemizde okey üzerine neredeyse tüm oyunları titizlikle hazırlıyor ve siz oyuncularımıza sunuyoruz.

OkeyMekan.Com Oyuncuların Kullanımına sunduğu okey oyunları sayesinde Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok bölgesinden insanı aynı platformda buluşturmaktadır. Özellikle Klasik Okey olarak adlandırılan eğlenceli okey türünü oynayan insanların her yaştan ve cinsiyetten olması, Okey Mekan üzerinde oldukça çeşitli bir sosyal yapı oluşmasını sağlamaktadır. OkeyMekan da gizlilik politikası, rehberleri ve iletişim imkanları ile bu sosyal yapıyı korumakla mükelleftir.

Beyaz

İlk Yorum Yazan Sen Ol - Yorumlar

  1. Cevap Bırakın

    E-Posta Hesabınız Yayınlanmayacak. Gerekli Alanları Doldurunuz.*

Kullanıcı Desteği Bizimle İletişime Geçin!

Okey Oyna Popülerliğini Hiç Kaybetmeden Siz Değerli Kullanıcılara Hizmet Vermektedir.

Okey Salonu Bağlan
image
image
image
image