Herhangi Bir Ücret Ödemeden

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Okey Oynamak İstermisiniz.

Okey Salonuna Bağlan


Haber Detay

Okey Oyununda Son Taş Alınır Mı?

image

Okey Oyununda Son Taş Alınır Mı?

Okey mekan oyununda taş sayısı bittiğinde son taş kalır ve son taş alınır mı ya da ne yapılır hakkında bilgi edinmeniz için şöyle ki; bildiğiniz üzere okey mekan oyununda sahte okey iki tanedir ve sahte okeyler le birlikte oyunda toplamda 106 tane taş bulunmaktadır. Oyun dört adet ıstaka dan ve bir çift zar ile oyuna başlanır. Ancak oyun başlamadan önce taşların hepsi ortaya atılır karıştırılır rakamların arkası dönük bir şekilde 5’erli olarak yan yana dizilir. Sonrasında oyun başlaması için çift zar atılır ve ilk zarın geldiği rakam kadar 5 erli dizilen taş gruplarının üzerinde gidilir. İkinci zar atılır ve gelen rakam ile dizili olan taş grubunda gelen sayı belirlenir ve o taş çekilir. Ve çekilen taş sahte okey olarak adlandırılır bir üst rakamı gerçek okeydir. Örneğin çekilen taş siyah 6 ile bir üst rakamı siyah 7 okeydir. Sonrasında kalan taşlar her oyuncuya 14 adet verilecek şekilde dağıtılır oyuna başlayacak oyuncuya ise 15 adet taş verilir sonrasında oyuncuların çekmesi için ortaya belirli miktarda taş konulur.

Okey Oyununda Son Taş Ne Olur

Oyun başlar ve oyun bir döngü halinde devam eder her oyuncu ortadaki taşlardan çeker veya rakip oyuncunun attığı taşları alarak oyunun devam ettirir. Oyun devam ederken her oyuncunun da takıldı bir soru var peki okey mekan oyununda son taş alınır mı? Sorusu belki birçok oyuncunun başına gelmemiş olabilir bu durum ama ortadan çekilen taşların hiç kalmamış olduğu zamanlarda olabilir. Bu durumlarda oyuncular arasında son taşı alan oyuncu oyunu bitirebilir eğer bitmiyorsa oyun o zaman oyun olduğu şekilde kalır ve yeniden başlar. Hiçbir oyuncudan da ceza puanı düşülmez.

Okey Oyununda Son Taş Neden Kalır

Oyunun genel olarak belirlenen üç farklı dendeni var. Biri, oyunun içerisindeki oyuncuların şanssızlığı ve bir şekilde oyunun bitiremeyip kötü gelen eller gelmiştir bir türlü bitmiyorlar dır. Oyuncuların oyunu bitirememesi oyunun son taşa kalmasına sebep olur. Bir diğer sebep ise oyuncunun çifte gidiyor olması olur. Bu durumda oyunculardan 8 ceza puanı daha düşürebileceği için elindeki taşların aynı rakam ve aynı renkte olmasını bekler ve bunun için oyunu uzatır. Ya da oyunculardan birinin eşi okey oyununda ortaya okey koyması için rakip oyuncuları taşlamak için elini bozar ve rakibi taşlar buda oyunun uzamasını sağlar.

OkeyMekan.Com Oyuncuların Kullanımına sunduğu okey oyunları sayesinde Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok bölgesinden insanı aynı platformda buluşturmaktadır. Özellikle Klasik Okey olarak adlandırılan eğlenceli okey türünü oynayan insanların her yaştan ve cinsiyetten olması, Okey Mekan üzerinde oldukça çeşitli bir sosyal yapı oluşmasını sağlamaktadır. OkeyMekan da gizlilik politikası, rehberleri ve iletişim imkanları ile bu sosyal yapıyı korumakla mükelleftir.

Beyaz

İlk Yorum Yazan Sen Ol - Yorumlar

  1. Cevap Bırakın

    E-Posta Hesabınız Yayınlanmayacak. Gerekli Alanları Doldurunuz.*

Kullanıcı Desteği Bizimle İletişime Geçin!

Okey Oyna Popülerliğini Hiç Kaybetmeden Siz Değerli Kullanıcılara Hizmet Vermektedir.

Okey Salonu Bağlan
image
image
image
image