Herhangi Bir Ücret Ödemeden

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Okey Oynamak İstermisiniz.

Okey Salonuna Bağlan


Haber Detay

Okey Puan Sistemi

image

Okey Puan Sistemi

Okey Puan Sistemi; Elindeki 15. taşı, yere açılmış taşın üstüne koyarak oyunu bitirir. Elini bitirmek için “bitti” butonuna tıklayan oyuncu oyunu bitirir. Elinizdeki taşlarla normal biter seniz diğerlerinden -2 puan düşülür. Çifte giderek veya okey ile biter seniz, diğerlerinden -4 puan düşülür.

Okeyde Puan Düşme Nasıldır?

Şimdi Okeyde hesaplama nasıl yapılır sorusu için öncelikle birbirinden değişik puan düşme yöntemlerinin göstermek gerek. Bunlar arasında örneğin oyun başlarken eğer bir oyuncunun elinde gösterge var ise o zaman her oyuncudan 1 puan düşürülmektedir. Aynı zamanda eğer gerçek okey ortaya atılıp oyunu bitirme şansı yakalanırsa yine diğer tüm oyunculardan 4 puan düşürme şansı yakalanabilir. En büyük puan düşürme durumu ise çifte gidilmelidir. Bu sayede eğer oyun böyle bitirilebilirse oyuncularda tam 4 dört puan düşürülür. Buna bir de gerçek okey ile bitirme başarısı gösterilirse o zaman puan düşme iki katına çıkar ve 8 puan düşürülür.

Okey Oyunlarında Hesaplama Nasıl Yapılır?

Okeyde hesaplama nasıl yapılır, konumuzda hesaplama şu şekilde ki; faklı oynama çeşitleri ile normal, eşli ya da 101 okey oyunları adına herkes kendi kişisel zevklerine göre okey oyununu oynayabilmektedir. 101 okey ile düz okey arasındaki farkı fakat burada ortak olan durum hiç şüphesiz puan düşme ya da hesaplama yöntemidir. Tüm okey oyna oyunları içerisinde belli bir sayıdan başlanarak kaybeden oyuncudan ya da takımdan bir takım kriterler içerisinde puan düşülmektedir. Asıl amaç noktasında eğer bir kişi ya da takım sıfır ya da eksi puana ulaşır ise o zaman oyun bitmiş sayılmaktadır. Ayrı olarak oynanan oyunda ilk sıfıra düşen kişi ile oyun biter ve en yüksek puanda olan kişi oyunu kazanırken diğerleri ise aldıkları puanlara göre ikinci ya da üçüncü olarak sıralamaya konur.

OkeyMekan.Com Oyuncuların Kullanımına sunduğu okey oyunları sayesinde Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok bölgesinden insanı aynı platformda buluşturmaktadır. Özellikle Klasik Okey olarak adlandırılan eğlenceli okey türünü oynayan insanların her yaştan ve cinsiyetten olması, Okey Mekan üzerinde oldukça çeşitli bir sosyal yapı oluşmasını sağlamaktadır. OkeyMekan da gizlilik politikası, rehberleri ve iletişim imkanları ile bu sosyal yapıyı korumakla mükelleftir.

Beyaz

İlk Yorum Yazan Sen Ol - Yorumlar

  1. Cevap Bırakın

    E-Posta Hesabınız Yayınlanmayacak. Gerekli Alanları Doldurunuz.*

Kullanıcı Desteği Bizimle İletişime Geçin!

Okey Oyna Popülerliğini Hiç Kaybetmeden Siz Değerli Kullanıcılara Hizmet Vermektedir.

Okey Salonu Bağlan
image
image
image
image