Herhangi Bir Ücret Ödemeden

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Okey Oynamak İstermisiniz.

Okey Salonuna Bağlan


Haber Detay

Okey Salonları

image

Okey Salonları

Okey Salonu, sitemizi kurarken sizlere ücretsiz ve bedava olarak bağlanabileceğiniz bir okey sitesi kurmak istedik. Okey Salonlarımıza geliştirilmiş okey sistemimiz sayesinde her tarayıcıdan ve mobil telefonunuzdan rahatlıkla bağlanabileceğiniz bir okey sitesi kurduk. OkeyMekan Okey salonumuzu sizlerin hizmetine açarken, sizlere daha kaliteli ve eğlenceli bir okey salonu hizmeti sunmayı göz önünde bulundurduk, okey salonlarımızda yeni insanlarla tanışarak, onlar ile beraber olarak okey oynayabilir ve boş vakitlerinizi daha eğlenceli geçirebilirsiniz. Dilerseniz de okey salonlarımıza arkadaşlarınızı davet ederek arkadaşlarınız ile birlikte okey oynamanın tadını çıkarabilirsiniz. Okeymekan.com sitemizde sizlerde vip gold üye yada yetkili olmak istiyorsanız Okey Mekan Salonumuzdaki yetkili arkadaşlar ile iletişime geçerek salonlarımızda vip üye yada yetki sahibi olabilirsiniz.

Günden güne ilerleyen teknolojiye ayak uydurup. Sizlere her türlü imkanı ve olanağı sunmaya adadık kendimizi. Cep telefonlarından tabletlerden rahat bir şekilde girebileceğiniz son sürüm mobil okey ile hizmetinizde olmaktan gurur duyuyoruz. artık zamanınızın tamamını bilgisayar başında geçirmek zorunda değilsiniz. dilediğiniz anda ve yerde rahat bir şekilde okeymekan.com sitesini tıklayıp okey cepte ile mobil okeyin keyfini çıkarabilirsiniz. mobil okey ile sınırsız ve zamansız okey keyfi devam ediyor.

Sanalda Okey Nasıl Oynanır?

Sanal Alemde Okey Oynama ve sıralaması pek çok bilmeyen kişiler için yazılmıştır. Öncelikle Okey ‘de 106 adet özel okey seti taşı ve 4 adet ıstaka ile oynanılır. En az 2 en fazla 4 kişi ile oynanılan bu oyunda, bir adet altı yüzlü zar bulunması gereklidir. Oyuncular ilk olarak masadaki taşları karıştırırlar ve 5’erli olarak dizerler. 105 adet taş 5 taş olarak dizilir şekilde dizilir ve belirli bir düzen şeklinde, oyun taşlarının dağıtımını yapacak kişinin önüne konulur. Ortada kalan 106. taş ise, okey belirlendikten sonra onun eksiğini kapatacak taş olacaktır.

Dağıtım yapacak kişi iki el zar atışı yapar. Dağıtıma nereden başlanılacağını belli etmek amacı ile yapılan zar atışlarından birincisi, 5’erli perler den hangisinden başlanacağını tayin eder. İkinci zar sonucu ise, 5’erli perler den hangisinin o el ki okey taşı olduğunu belirler. Bu bağlamda zar atışları önemlidir. Okey taşı açık olarak 5’erli perin en üstüne konulur ve taş servisi başlatılır. Okey açıkmış olan taşın bir üst rakamıdır. Örneğin açılan taş siyah 7 olsun, bu el boyuncu okey taşı siyah 8 olacaktır. Okey taşı belirlendikten sonra, dağıtımı yapan oyuncu sıra ile taş servisi işlemine başlar.

Okey taşının hemen sağındaki ilk 5 taş sağ taraftaki oyuncuya verilir. 4 set dizi atlanır ve sıradaki 5 taş ikinci oyuncuya servis edilir. Aynı sistematik oyunculara 10 taş servis edilene kadar devam edilir. Son set serviste ise, dağıtım oyuna başlayacak oyuncuya 5 taş, diğer oyunculara 4 taş şeklinde yapılır. Ve ortaya oyuncuların çekmesi için, en az 10 okey taşı kapalı olarak konulur.

Okey siteleri hakkında her gün bilgi vermek için makale konularımızı takip etmeyi unutmayınız Teşekkürlerimizi sunarız.

OkeyMekan.Com Oyuncuların Kullanımına sunduğu okey oyunları sayesinde Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok bölgesinden insanı aynı platformda buluşturmaktadır. Özellikle Klasik Okey olarak adlandırılan eğlenceli okey türünü oynayan insanların her yaştan ve cinsiyetten olması, Okey Mekan üzerinde oldukça çeşitli bir sosyal yapı oluşmasını sağlamaktadır. OkeyMekan da gizlilik politikası, rehberleri ve iletişim imkanları ile bu sosyal yapıyı korumakla mükelleftir.

Beyaz

İlk Yorum Yazan Sen Ol - Yorumlar

  1. Cevap Bırakın

    E-Posta Hesabınız Yayınlanmayacak. Gerekli Alanları Doldurunuz.*

Kullanıcı Desteği Bizimle İletişime Geçin!

Okey Oyna Popülerliğini Hiç Kaybetmeden Siz Değerli Kullanıcılara Hizmet Vermektedir.

Okey Salonu Bağlan
image
image
image
image