Herhangi Bir Ücret Ödemeden

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Okey Oynamak İstermisiniz.

Okey Salonuna Bağlan


Haber Detay

Okeyde Diğer Oyuncular Nasıl Taşlanır?

image

Okeyde Diğer Oyuncular Nasıl Taşlanır?

Okeyde karşı oyuncular taşlanır oyun; Farklı insanlara fazlasıyla zevk veren ve merak uyandıran birçok insanın oynadığı toplu oyun oynanan oyunlardan biridir. Oyuncunun sadece kendi elindeki taşlara bakarak oyunu sonlandırması yani oyunu bitirmesi değildir. Farklı bir durumda oyun oynatıldığında pekte keyifli bir oyun haline gelmez. Böyle bir durumda okey oyuncusu kendi elindeki taşları takip ederken diğer yandan rakip oyuncuların ellerindeki taşları takip ederek oyunun nasıl ilerlediğini kontrol eder buna göre bir strateji oluşturur ve karşı oyuncuların hamlelerini anlamayı hedefler. Önemli olarak oyuncular 4 kişi ise her oyuncu diğer oyuncuları takip ederek oyunlarını ve stratejilerini bozmak isteyerek oyun daha zevkli hala gelir.

Okeyde Diğer Oyuncuları Taşlamak

Okey oynarken oyun sırasında en fazla keyfi aldığınız yer tartışmasız oyun esnasında rakibini taşlamaktır. Eşli oyun oynandığı esnada özellikle diğer oyuncuları taşlamak oyunun sizin kazanmanızda çok büyük rol oynayacağını bilmelisiniz. Rakibi taşlama konusunda bir soru işaretiniz varsa cevabı diğer oyuncuların attıkları taşları takip etmektir takip ettiğiniz taşlar size artı puan kazandıracaktır. Rakibin attığı taşlar istemediği taşlar olduğunu düşündüğümüzde diğer oyuncuya istemediği taşları atarak oyunu bitirmesini engellemek durumunda oluruz. Diğer oyuncunun attığı taşların aynı renk ve aynı sayılı taşı ona attığımızda oyunu bitirmesin deki stratejisini tamamen bozabilir. Rakibe istemediği taşı atmak onu taşlamak anlamına gelir rakibin attığı taşları dikkatlice izleyip benzer taşları atarak onu taşlarsınız buda rakibi zor duruma sokar.

Okeyde Taşlama Nasıl Olmalı?

Doğru bir taşlama için tabi tek bir oyuncuya bakmamalısınız. Diğer oyuncuların ne istediğine de bakmalısınız rakiplerinizi doğru ve dikkatli takip ettiğiniz takdirde en doğru taşlamayı yapabilirsiniz. Taşlamanın olduğu durum en fazla eşli oyun oynandığı zaman olur. Eşinizin eli ya çok iyidir ya da bitmek üzeredir ya da elinde okeyi vardır okey atarak bitmek istediği için bitmeyerek oyunun devamı sağlayıp oyunda dönmeye başlamıştır. Bu durumdan dolayı eşinin kendi oyununu bozarak diğer oyunculara istemediği taşları atamasını ister.

OkeyMekan.Com Oyuncuların Kullanımına sunduğu okey oyunları sayesinde Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok bölgesinden insanı aynı platformda buluşturmaktadır. Özellikle Klasik Okey olarak adlandırılan eğlenceli okey türünü oynayan insanların her yaştan ve cinsiyetten olması, Okey Mekan üzerinde oldukça çeşitli bir sosyal yapı oluşmasını sağlamaktadır. OkeyMekan da gizlilik politikası, rehberleri ve iletişim imkanları ile bu sosyal yapıyı korumakla mükelleftir.

Beyaz

İlk Yorum Yazan Sen Ol - Yorumlar

  1. Cevap Bırakın

    E-Posta Hesabınız Yayınlanmayacak. Gerekli Alanları Doldurunuz.*

Kullanıcı Desteği Bizimle İletişime Geçin!

Okey Oyna Popülerliğini Hiç Kaybetmeden Siz Değerli Kullanıcılara Hizmet Vermektedir.

Okey Salonu Bağlan
image
image
image
image