Herhangi Bir Ücret Ödemeden

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Okey Oynamak İstermisiniz.

Okey Salonuna Bağlan


Haber Detay

Okeyde Gösterge Nasıl Yapılır?

image

Okeyde Gösterge Nasıl Yapılır?

Birçok insan için okey oyunu içinde çok önem taşımıyormuş gibi görünse de birçok okeymekan oyuncusu için gösterge oyunun en önemli hamlesi diye biliriz. Oyun esnasında belli bölümler sırasında bakıldığında aslında göstergenin önemi anlaşıla bilir. Okey oyunu oynarken oyun sırasında gösterge nasıl yapabiliriz? Sorusu için; Okey mekan oyununda taşların dağıtımı yapıldıktan sonrasında gösterge dağıtılan taşlar arasında mevcut ise hemen göstermek gerekiyor. Bu durumda gösterilen taş sonrası gösterge yapmış olursunuz. Eğer yapılan gösterge anlattığımız kural durumunda yapılırsa oyun normal bitirdiği puanın yarısı kadar bir puan daha alır. Gösterilen taş oyun oynanırken de kullanıla bilir.

Gösterge Oyunda Bir Puan Kazandırır

Oyun sonunda normal bitirilse puan 2 indirilirken, eğer oyuncu gerçek okey ile biterse 4 puan indirilir. Bu sayede gösterge her oyun bitiminde oyuncuya 1 puan kazandırır. Oyuncu çifte gider ve oyunu çifte bitirirse oyunun sonunda çok daha yüksek bir puanla bitirmiş olur. Okeymekan gösterge nasıl yapılır konusunun ardında gösterge hangi taş olduğuna geleceğiz. Taş dizilimi yapıldıktan sonra okey belirlenir ve ortaya açılan okey taşı aynı zamanda gösterge taşıdır. Diğer taş ise 4 oyuncudan birinde olabilir veya açılmamış ortadaki taşlar arasında mevcut olabilir. Zarlar atıldıktan sonra belirlenen sayı açıldıktan sonra açılan rakam göstergedir ve Çift giden oyuncular için önemli bir avantaj sağlar.

Çifte Giden Oyuncu İçin Gösterge

Oyuncu çifte gidiyor ise çifte giden insan için gösterge önemlidir. Gösterge okeymekan gibi tıpkı gerçek okey gibi oyunun içerisinde çifte giden oyuncu elindeki her taşın yerine geçe bilir ve her taşın yerine kullana bilirsiniz. Gösterge bu sayede tüm taşları çifte yapmak için kullanıla bilir ve bu sayede oyuncu daha çabuk bitme imkanı bulabilir. Birçok seçeneklerde kullanılan gösterge sayesinde oyunu bitirme fırsatı yakalıya bilirsiniz.  Okey oyununda puanlama sayısı kişisel olarak belirlene bilir ve isteğe doğru belirlenen sayıdan geriye doğru dilerek yapılabilir.

OkeyMekan.Com Oyuncuların Kullanımına sunduğu okey oyunları sayesinde Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok bölgesinden insanı aynı platformda buluşturmaktadır. Özellikle Klasik Okey olarak adlandırılan eğlenceli okey türünü oynayan insanların her yaştan ve cinsiyetten olması, Okey Mekan üzerinde oldukça çeşitli bir sosyal yapı oluşmasını sağlamaktadır. OkeyMekan da gizlilik politikası, rehberleri ve iletişim imkanları ile bu sosyal yapıyı korumakla mükelleftir.

Beyaz

İlk Yorum Yazan Sen Ol - Yorumlar

  1. Cevap Bırakın

    E-Posta Hesabınız Yayınlanmayacak. Gerekli Alanları Doldurunuz.*

Kullanıcı Desteği Bizimle İletişime Geçin!

Okey Oyna Popülerliğini Hiç Kaybetmeden Siz Değerli Kullanıcılara Hizmet Vermektedir.

Okey Salonu Bağlan
image
image
image
image