Herhangi Bir Ücret Ödemeden

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Okey Oynamak İstermisiniz.

Okey Salonuna Bağlan


Haber Detay

Okeyde İşlek Taş

image

Okeyde İşlek Taş

Okey de işlek taş ne demek şöyle; okeymekan oyunun kurallarını bilmeniz gerekmektedir okey oyunun kuralları oyun için olmazsa olmazıdır.  Okey oyunun kurallarını bilmek okey oyununu takip etmek ve strateji olarak yapacağınız hamleleri geliştirmek de okey oyunu oynamak için gerekli bir işlemdir. Okeymekan oyunu oynarken yapılan hatalar size ceza puanı olarak döner bu durum sizi oyun sırasında dezavantajlı bir duruma sokar.  Bu gibi durumlar oyuncunun performansını olumsuz etkileyebilir. Örneğin rakip oyuncuya atacağınız işler bir taş atmak olası bir bitebileceğiniz eli etkileyebilir aynı zamanda ceza puanı almanız durumuna girebilirsiniz. Bu durumda bir hata yapamamak için oyun kurallarını iyi bilmek okey oyun sırasında size iyi bir performans sağlayacaktır.

Okeyde İşler Taş Nasıl Anlaşılır?

Okey oyununda işler taş 101 ve düz okeymekan için ayrı ayrı anlam oluşturur. Normal okeyde siz elinizi dizdiğinizde mesela 6 7 9 10 sayılarından oluşan aynı renkte yarım perimiz ver ise siz bu peri tamamlamak için aynı renkte 8 sayısına sahip olmayı beklersiniz. Yan oyuncudan gelen rengi aynı olan 8 rakamını sizin için işler bir taştır ve onu alıp yarım perinizi tamamlaya bilirsiniz. Bir farklı durumda 7 7 7 peri veya 77 yarım perimiz için yan oyuncunun attığı ileri taşını alabilirsiniz. Elimizdekilerden farklı 7 geldiğinde onunla birlikte perinizi tamamlayabilirsiniz.

 101 Okey Oyununda İşler Taş

101 okey oynarken işler taş anlamı daha önem taşır. Çünkü 101 okey mekan oyununda elinizdeki perler-i masaya dizilir ve eliniz masada açık iken göz önünde olur. Masaya açılan perler den herhangi birine işler bir taş attığınızda atan oyuncuya işlek taş ceza puanı yazılır ve 101 puan eklenir. Bu yapılan hatayı yapmamak için 101 oyunu oynarken hem yerdeki açılan perler e hem de elinizdeki taşları takip ederek oynamalısınız işleyen taş attığınızda ceza puanı eklenir ceza puanı almamalısınız. İşlek taş atmak elinizdeki sayıları kaçma durumunuzu da öldüren bir hatadır.

Çift Elde İşler Taş

Oyun oynandığı sırada elinizi çifte oynayacağınız şekilde diziyorsanız bu durum çifti çıkmamış taşlara dikkat etmeniz gerektirir. Göstergenin yerine koyulan taş ve okeyin yanına konulan taşlarda işler taştır.

OkeyMekan.Com Oyuncuların Kullanımına sunduğu okey oyunları sayesinde Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok bölgesinden insanı aynı platformda buluşturmaktadır. Özellikle Klasik Okey olarak adlandırılan eğlenceli okey türünü oynayan insanların her yaştan ve cinsiyetten olması, Okey Mekan üzerinde oldukça çeşitli bir sosyal yapı oluşmasını sağlamaktadır. OkeyMekan da gizlilik politikası, rehberleri ve iletişim imkanları ile bu sosyal yapıyı korumakla mükelleftir.

Beyaz

İlk Yorum Yazan Sen Ol - Yorumlar

  1. Cevap Bırakın

    E-Posta Hesabınız Yayınlanmayacak. Gerekli Alanları Doldurunuz.*

Kullanıcı Desteği Bizimle İletişime Geçin!

Okey Oyna Popülerliğini Hiç Kaybetmeden Siz Değerli Kullanıcılara Hizmet Vermektedir.

Okey Salonu Bağlan
image
image
image
image