Herhangi Bir Ücret Ödemeden

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Okey Oynamak İstermisiniz.

Okey Salonuna Bağlan


Haber Detay

Okeyde Renkli Oynama

image

Okeyde Renkli Oynama

Okey oyunu farklılık gösteren türleri okey mekan oyuncuları için keyifli ve heyecan verici bir tercihtir. Evde okey oyunu oynama imkanı olduğu gibi farklı ortamlarda da oynana bilir bir oyundur. Katlamalı okey, 101 okey, düz okey, gibi türleri var yanında birde renkli okey türü vardır. Okeyde renkli oynamak normal okeyden farkı nedir diye sorduğunuzda şunları anlatabiliriz.

Renkli Okeyin Normal Okeyden Farkı Ne?

Renkli okeyin normal okey ile arasındaki fark birtakım kriterleri olmasıdır. Oyuncuların belirleyeceği renge göre kırmızı – siyah veya sarı – yeşil gibi renk tercihlerinden seçilen renk ile oyuncu oyunu bitirdiğinde 2 misli ceza puanı verilir. Yani elini bitiren oyuncu bitmek için ortaya bıraktığı taş yeşil ise oyun başladığında okeyin rengi yeşil diye söylendiyse bu durumda kaybeden oyuncular veya oyuncu iki misli ceza alır.

Renkli okey oyunu oynarken bir farklı ceza ise sayıdan düşerek oynamaktır. Belirlenmiş olan bir üst limit vardır ve bu üst limit üzerinden her oyunun el bitiminde alının ceza puanları belirlenen limitten silinir sıfır puan kalan oyuncu ya da oyuncular oyunu kaybetmiş sayılırlar. Renkli okeymekan oyununda ceza sisteminde gösterge ile puan silinebilir. Oyunun taş dağılımı yapıldıktan sonraki oynana ilk elde oyuncular dikkat etmelidir gösterge eline gelmiş ise ilk turdan bunu söylemeniz gerekir. Gösterge gösterildiğinde rakip puanları silini ve rakibinizden silinen ceza puanları sayesinde rakibinizin ceza puanını sıfıra yaklaştırmış olursunuz.

Renkli Okeyde Taktik

Renkli Okey oyunu oynarken taktik geliştirerek arkadaşlarınıza veya diğer oyuculara hünerlerimizi sergileye bileceğinizi söyleye bilirsiniz. Okeymekan oynarken başta aklınızda bulunması gereken bir konu var bu konu göstergedir. Taş dağıtımı gerçekleştiğinde elinizde göstergenin olup olmamasını kontrol etmelisiniz kesinlikle ilk elden göstergenin geldiğini belirtmeniz gerekmektedir. Göstergenin olup olmadığını kontrol ettiğinizde gösterge var ise elinizde rakip oyunculara ceza puanı aldırmış olursunuz.

Renkli okey oyunu oynarken kesinlikle dikkat etmeniz gereken bir konu daha var bu konu ise yapmış olduğunuz perlerinin hangi renk taşlardan dizdiğiniz dir. Perlerinizi dizerken oyun başlarken belirtilen renk de yaptığınız perlerin olup olmamasına özen göstermelisiniz belirtilen renkte perler kurmaya özen göstermeniz gerekiyor. Renkli okey ile oyunu bitirdiğinizde rakibinizin 2 misli ceza puanı almasını sağlamaktasınız avantaj sağlayarak rakibinizin puan durumunu sıfıra yaklaştıra bileceksiniz.  Oyun kurallarına dikkat ederek bu şekilde en uygun taktiği belirlemek ve oyun boyunca dikkatli bir oyun oynayarak etkili ve avantajlı bir sonuç elde edebilirsiniz.

OkeyMekan.Com Oyuncuların Kullanımına sunduğu okey oyunları sayesinde Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok bölgesinden insanı aynı platformda buluşturmaktadır. Özellikle Klasik Okey olarak adlandırılan eğlenceli okey türünü oynayan insanların her yaştan ve cinsiyetten olması, Okey Mekan üzerinde oldukça çeşitli bir sosyal yapı oluşmasını sağlamaktadır. OkeyMekan da gizlilik politikası, rehberleri ve iletişim imkanları ile bu sosyal yapıyı korumakla mükelleftir.

Beyaz

İlk Yorum Yazan Sen Ol - Yorumlar

  1. Cevap Bırakın

    E-Posta Hesabınız Yayınlanmayacak. Gerekli Alanları Doldurunuz.*

Kullanıcı Desteği Bizimle İletişime Geçin!

Okey Oyna Popülerliğini Hiç Kaybetmeden Siz Değerli Kullanıcılara Hizmet Vermektedir.

Okey Salonu Bağlan
image
image
image
image