Herhangi Bir Ücret Ödemeden

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Okey Oynamak İstermisiniz.

Okey Salonuna Bağlan


Haber Detay

Okeyde Taş Nasıl Dağıtılır

image

Okeyde Taş Nasıl Dağıtılır

Okey mekan da genel zamanda 4 oyuncu ile oynanmaktadır. Okey Oyun oynayacak oyuncu sayısı 4 dür altına düştüğü durumlarda 2 veya 3 oyuncuyla beraber de oynamak mümkündür. Okeyde oyuncu sayısı 4 dün altına 2 veya 3 kişilik oyunlar dada okeymekan kuralları geçerlidir değişkenlik göstermez. Okey de Taşlar nasıl dağıtılır hiç bilmiyorsanız veya bilgilerinizi tekrar hatırlata bilmek için anımsatmak amacıyla şöyledir. Okey oyununda toplam taş sayısı 106 dır. Okey oyununda taş dağılımda herkese eşit miktarda taş dağıtılır ve ilk başlayacak oyuncu 1 adet fazla taş alır.

 

Okey Oyuncularına Kaç Taş verilir ve Taş Nasıl Dağıtılır?

Okeyde taş dağıtım işleminden önce okey taşlarının ters çevirerek toplam 106 taşı iyice karıştırmak gerekiyor. Karışan okey taşları toplamda 5’er adet olarak dizilmeye başlanır. 106 tane Okey taşları 5 adet sıraladıktan sonra zar atılması gerekiyor ve sonrasında okey bulunması gerekiyor. Okey bulunduktan sonra okey taşlarını dağıtma işlemi başlar. Okeyi bulduğunuz 5’erli destenin yan destesini alarak 3 deste sayıp bir sonraki desteyi alıp yan masanızdaki oyuncuya verirsiniz. Sonraki işlem ise bir yanındaki desteyi alıp bir sonraki desteyle birleştirerek bir sonraki oyunculara vermeye başlarsınız. Oyuna başlayacak oyuncu okey taşlarını dağıtan oyuncunun sağındaki oyuncudur ve oyuna başlayacağı için 15 adet taş verilir. Diğer oyuncular ise 14 adet taş verilir. Okey taşları bu şekilde dağıtılarak dağıtım işlemi gerçekleşmiş olur. Her oynanan el bitiminde aynı düzenle okey taşları tekrar dizilir ve oyun bir döngü halini alır devam eder.

 

İnternet Üzerinden Okey Mekan Oyunlarında Taş Dağılımı Nasıl Olur?

Okey masa üzerinde oynana bildiği gibi İnternet üzerinden online olarak da oynaya bilirsiniz. Okey mekan üzerinden oynana okey kuralları masa kurallarıyla aynı olmak da sadece taş dağıtımı farklı oluyor. İnternet üzerinde oynana okey oyunu gene aynı şekilde 14 adet olarak dağıtılıyor. Oyun bitimlerinde ise oyunculara okey taşları otomatik olarak dağıtılır. İnternet üzerinden oynamadığınız oyunda sayı düşme olarak da oynaya bilirsiniz. Her oyun bitiğinde otomatik olarak yeni bir oyuna başlarsınız.

OkeyMekan.Com Oyuncuların Kullanımına sunduğu okey oyunları sayesinde Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok bölgesinden insanı aynı platformda buluşturmaktadır. Özellikle Klasik Okey olarak adlandırılan eğlenceli okey türünü oynayan insanların her yaştan ve cinsiyetten olması, Okey Mekan üzerinde oldukça çeşitli bir sosyal yapı oluşmasını sağlamaktadır. OkeyMekan da gizlilik politikası, rehberleri ve iletişim imkanları ile bu sosyal yapıyı korumakla mükelleftir.

Beyaz

İlk Yorum Yazan Sen Ol - Yorumlar

  1. Cevap Bırakın

    E-Posta Hesabınız Yayınlanmayacak. Gerekli Alanları Doldurunuz.*

Kullanıcı Desteği Bizimle İletişime Geçin!

Okey Oyna Popülerliğini Hiç Kaybetmeden Siz Değerli Kullanıcılara Hizmet Vermektedir.

Okey Salonu Bağlan
image
image
image
image